Ayakkabı Kullanım Kılavuzu ve Garanti Koşulları

Ayakkabı satın alırken sağ ve sol teki birlikte denenmelidir.

Ayakkabı ayak numaranıza uygun ölçüde alınmalıdır. Ayağa küçük ve büyük gelen ayakkabılar erken deformasyon, astar yırtılması gibi sorunlara yol açabilir.

Ayakkabılar ayağa alışma sürecinde sıkma ya da vurma yapabilir. Bu nedenle ilk alındığında dışarıya çıkmadan önce evde denenmelidir.

Ayakkabı içerisinde oluşan ter 24 saat içinde buharlaşmaktadır. Ayakkabıların daha uzun ömürlü olması için gün aşırı giyilmesi tavsiye edilir.

Islak ayakkabılar oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Direkt güneş ışığı altında veya herhangi ısı kaynağının altında kurutulduğu takdirde ayakkabıların yapışma yerlerinde açma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu oluşabilir.

Ayağınızın şekli ve yürüyüşünüze (Ayağınızın anatomisine/yapısına) bağlı olarak deride kırışıklıklar oluşabilir. Bunun aza indirgenmesi için ayakkabılar formuna uygun kalıpta muhafaza edilmeli; kendi renginde veya doğal cila ile cilalanmalıdır.

Çamurlu veya kirli ayakkabılar hafif nemli bir bez ile temizlenmelidir.

Ayakkabılar çamaşır makinesinde ve elde kesinlikle yıkanmamalıdır.

Süet, nubuk ve benzeri ayakkabılar düz derilere göre daha hassastır. Temizlik ve bakımı mutlaka fırça, silgi ve bakım ürünleriyle yapılmalıdır. Silikon bazlı spreyler kullanılmamalıdır. Deri ayakkabılar, natürel bir cila ile ya da kendi renginde cilalanmalıdır.

Doğal deri ve sentetik ürünler (süet, nubuk, rugan vb.) periyodik olarak bakım malzemeleri ile temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekir.

Keten ürünler soğuk suda elde yıkanmalı ve ağartıcı, parlatıcı gibi kimyasal içerikli malzemeler kullanılmamalıdır.

Ayakkabılarınızı parlatmak için silikonlu sünger veya sıvı boya kullanmayınız. Bu tür ürünler derinin ömrünü kısaltır, kurumasına ve çatlamasına sebep olur.

İşlentisiz doğal derilerde, açık renkli olan ürünlerde (Vizon, Gri, Mavi, Yeşil, Kırmızı, Sarı vb.) boya ve bakımlarından sonra renklerinde koyulaşmalar meydana gelebilir.

Deri ayakkabılarınızın ömrünü uzatmak veya kurumasını, çatlamasını önlemek için silikonlu sünger ve sıvı boya kullanmayınız.

Astar kullanılmayan ayakkabılarda derinin rengi ayak ve çoraplara çıkabilir.

Ayakkabılar rutubetli ortamlarda bekletilmemelidir.

Ayakkabılar kokulara karşı kesinlikle havalandırılmalıdır.

Ayakkabılar hava koşullarına göre kullanılmalıdır. (Örneğin; yağmurlu havalarda süet ayakkabı tercih edilmemelidir. Kösele tabanlı ürünler yağmurlu ve karlı havalarda kullanılmamalıdır. Aksi takdirde kösele yumuşar ve belli bir süre sonra aşınmaya başlar.) Bu gibi durumlar ayakkabınızın ömrünü kısaltacaktır.

Ayakkabı giyilirken ve çıkartılırken bağcıkları çözülmelidir, bağcıksız ayakkabılarda ise çekecek kullanılmalıdır. El ile veya üzerine basılarak giyilmeye çalışılan ürünlerde deformasyon oluşması muhtemeldir.

Ayakkabılarınızı plastik bir torba içinde saklamayınız. Kuvvetli ışıkta ya da yoğun güneş ışığına uzun süre maruz kalan ayakkabılarda renk değişmeleri ve renk solmaları ile karşılaşabilirsiniz. Güneş, ayakkabı üzerindeki deride renk solmasına sebep olabilir.

 

GARANTİ KOŞULLARIMIZ

marjin.com.tr adresinde bulunan tüm ürünler, markanın kendi üreticisi veya ithalatçısı tarafından garanti altındadır.

Hasarlı ya da kusurlu çıkan ürünler zaman kaybedilmeden marjin.com.tr adresinde belirtilen iade koşullarına uygun olarak tarafımıza ulaştırılmalı ve aynı zamanda destek@marjin.com.tr adresine üründeki hasar ya da kusur belirtilerek, sipariş numarasını içeren bir açıklama e-postası gönderilmelidir.

Tarafımıza ulaşan ürünler, destek@marjin.com.tr adresine gönderdiğiniz açıklama e-postası ile birlikte incelemeye alınacak ve sonuç size en kısa sürede bildirilecektir.

Tarafımıza göndermiş olduğunuz ürünler incelenerek, hasar ya da kusurun üretimden mi yoksa müşteri kullanımından mı kaynaklandığı konusunda bir inceleme raporu hazırlanacaktır.

Rapor sonucunda üretimden kaynaklı hasar ya da kusur olduğu belirlenen ürünler garanti süresi kapsamında tamir edilmekte ya da yenisi ile değiştirilmektedir.

Rapor sonucunda müşteri kullanımından kaynaklı hasarlı ya da kusurlu olduğu belirlenen ürünler ise garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

Üretimden kaynaklı hasarlı ya da kusurlu olduğu belirlenen ürünlerin iade kargo ücretleri tarafımızca karşılanmaktadır. Bunun dışındaki tüm durumlarda iade kargo ücreti müşteriye aittir.

Astar kullanılmayan ayakkabıların derisinde ayak sağlığını bozacak kimyasal katkılar kullanılmadığı için derinin rengi giydiğiniz çoraplarda çıkabilir.

El dikişli ayakkabılarda dikiş yerlerinden su alabilir.

Fermuarlı bot ve çizmeler fermuar yerinden su alabilir.

Sentetik malzeme kullanılan ayakkabılar koku yapabilir veya su alabilir.

Ayakkabı güneşe maruz kaldığında deride renk solması olabilir.

Ürünlerimizde “su geçirmez” garantisi yoktur.

Hakiki deri kullanılan ayakkabılarda aynı ayakkabının sağ ve sol tekinin renklerinde farklılıklar olabilir. Bu durum bir hata değildir, derinin kendi özelliğindendir.

Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir.

Yürürken ya da otururken ayakkabıların birbirine sürtünmesi deriyi zedeleyebilir bu gibi durumlarda ürün garanti kapsamı dışındadır.

Ürün bağcıklarının düzgün olarak bağlanması ve ürünün içerisinde ayağın hareketsiz kalması sağlanmalıdır. Aksi halde hareket halinde üründe deformasyonlar meydana gelebilir.

Ayakkabılarda kullanıcı kaynaklı çarpma, vurma, sürtünme vb. durumlar üretim hatası olmadığı için garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Müşteri kullanımından kaynaklı aksesuar düşmeleri garanti kapsamı dışındadır.

Terleyen ayaklar ve kar derinin üzerinde tuzlanmaya neden olarak giderilmesi mümkün olmayan lekeler yapabilir.

Ayağın yapısı itibari ile deri, süet ürünlerde yanlara doğru genişleme ve kırışıklıklar olabilir, bu normaldir ve hata olarak görülmez.

Ayakkabı kullanım koşullarına uygun olarak kullanılmayan ayakkabılarda meydana gelen hasar ya da kusur garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

Ayakkabılar kısa süreli de olsa kullanılmış ise iade edilemez.

© 2020 Marjin Deri Ürünleri San.Tic.Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.

256 BitSSL Encryption
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.